ما روزانه چندین در و پنجره کار می کنیم اما بندرت در مورد آنها فکر می کنیم. خوب ، چند بار ما درها و پنجره ها را باز و بسته کرده ایم بدون اینکه در مورد پیشرفت تکنولوژیکی که منجر به طراحی لولای مدرن ، مراقبت ارگونومیک برای تولید دستگیره درب ، یا دقت استثنایی درب شده است ، خیلی فکر کنیم آویزان شد؟ با این حال ، این اجزای اساسی یک بخش حیاتی از هر ساختمان ، تجاری یا مسکونی را تشکیل می دهند ، بنابراین باید هوشمندانه انتخاب شوند. مصالح ساختمانی که در صنعت جشن و سرگرمی در سالهای اخیر محبوب شده است upvc است – یکی از قدیمی ترین پلیمرهای موجود.
UPVC مخفف Unplasticised Polyvinyl Chloride است. این نوعی پلاستیک است که سخت و غیر قابل انعطاف است ، به همین دلیل به آن PVC سخت نیز می گویند.

مزایای دروپنجره های UPVC

دلیل محبوبیت uPVC در میان صاحبان خانه و طراحان به دلیل مزایایی است که ارائه می دهد. در زیر برخی از آنها آورده شده است.

نگهداری آسان

UPVC حتی پس از سالها استفاده پوسیده ، پوسته پوسته ، پوست نمی شود و دچار خوردگی نمی شود. تمام آنچه که نیاز دارد پاک کردن ملایم با پارچه تمیز آغشته به محلول تمیز کننده خانگی و آب برای تمیز کردن و حفظ  تمیزی شیشه های upvc است. این واقعیت که عملاً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد ، درها و پنجره های UPVC را به راحتی به فضای شما تبدیل می کند.

عایق حرارتی و صوتی

پنجره ها و درهای UPVC ، اگر با شیشه های دو جداره جفت شوند ، می توانند عایق حرارتی بسیار خوبی ایجاد کنند و می توانند خانه شما را در ماه های زمستان گرمتر و در تابستان ها خنک کنند. در کنار این ، شیشه های دو جداره با پنجره ها و درهای upvc همچنین می توانند در برابر صدای خارج عایق بندی کنند. سر و صدای بیرون می تواند مسئله بزرگی باشد ، به خصوص اگر در نزدیکی یک خیابان شلوغ زندگی می کنید ، به همین دلیل پنجره ها و درهای uPVC با شیشه های دو جداره به عنوان یک لوازم مهم در خانه شما تبدیل می شوند.

کم مصرف و سازگار با محیط زیست

با نصب شیشه های شیشه ای کم E یا میزان انتشار کم ، در پنجره ها و درهای upvcخود که با مهر و موم سیلیکونی مخصوص مهر و موم شده اند ، می توانید یک منطقه کم مصرف ایجاد کنید. شیشه Low-E یک لیوان دو جداره است که گرمای خورشید را در تابستان منعکس می کند و می تواند گرمای داخلی را در زمستان ها به دام بیندازد. این دمای داخلی ایده آل را تضمین می کند و می تواند استفاده شما از سیستم های گرمایشی و سرمایشی را کاهش دهد. این به نوبه خود منجر به کاهش قبض های انرژی ماهانه می شود. همچنین در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می شود UPVC علاوه بر اینکه یک انتخاب با مصرف انرژی بیشتر است ، ذاتاً غیر سمی است و آن را به یک تصمیم آگاه از محیط تبدیل می کند.

با دوام

از آنجا که uPVC ماده ای بسیار بادوام است ، امکان ساخت درها و پنجره هایی با دوام را فراهم می کند. ضد گرد و غبار ، موریانه ، رطوبت و مقاوم در برابر هوا است. uPVC همچنین می تواند شما و عزیزانتان را در برابر اشعه های مضر UV خورشید محافظت کند. در نتیجه ، آنها آزمون زمان و استفاده را از دست می دهند بدون اینکه جذابیت خود را از دست بدهند.

امنیت را فراهم می کند

طرح های پنجره و در uPVC معمولاً با سیستم های قفل چند نقطه ای ارائه می شود که سطح بالایی از امنیت را برای اموال شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، درب های uPVC دارای هسته های فولادی گالوانیزه هستند که شکستن آنها بسیار دشوار است و در نتیجه یک لایه محافظ دیگر به آن می افزایند.
پنجره ها و درهای uPVC در طیف گسترده ای از سبک ها و طرح ها موجود است ، و آنها را به گزینه ای مناسب برای خانه یا محل کار خود تبدیل کرده است.