انواع پنجره دوجداره آلومینیومی: پنحره دوجداره با پروفیل آلومینیومی از جمله پنجره های پرطرفدار در کشور است که طرح ها و مدل های مختلفی از آن تولید و به بازار عرضه شده است و ما در این مقال هدر تلاش هستیم اطلاعات مفیدی را در این باره با شما کاربران عزیز که تمایل به خرید این تجهیزات ساختمانی دارید در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

انواع پنجره دوجداره آلومینیومی | سی آر پی پنجره | سوماوین

از رایج ترین مواد به کار رفته در پنجره دوجداره آلومینیومی می توان به آلومینیوم اشاره کرد که از گذشته های دور تا کنون رواج بالایی در صنعت تولید درب و پنجره دارد و با توجه به وزن سبکی که دارد در مقایسه با دیگر پروفیل های موجود در بازار کارایی بیشتری دارد.

پنجره آلومینیومی را با توجه به یراق آلات و بازشو، نوع فریم و غیرخ به مدل های مختلفی دسته بندی می کنند.

لازم به ذکر است که پنجره آلومینیومی رسانای حرارتی قوی است که می تواند دما و حرارت را از خود عبور دهد و به همین دلیل در روند تولید آن از تیغه پلی آمید استفاده کرده اند که مقاومت آن را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

پنجره دوجداره آلومینیومی از نظر پروفیل

پروفیل قاب

برای چهارچوب پنجره دوجداره بیشنرین کاربرد و استفاده را دارد.

پروفیل لنگه

از مهم ترین متریال ها است که می تواند بازشوی مورد نظر را برای پنجره هایی با ابعاد بزرگ تر ایجاد کند.

پروفیل مولیون

این پروفیل با استفاده از بست مولیون، به عنوان ستون افقی یا عمودی در داخل چهارچوب پنجره قرار می گیرد و می تواند همانند سدی عمل کند.

پروفیل های جانبی

طیف گسترده ای از پروفیل ها را شامل می شود که در پنجره دوجداره آلومینیومی به کار می رود و از مهم ترین آن ها می توان به زوار شیشه دوجداره ، پروفیل ۹۰ درجه، پروفیل ارتفاع دهنده، کانکتورها، پانل UPVC و غیره اشاره کرد.

مزایای استفاده ازپنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی همانند دیگر پنجره های موجود در بازار مزایای مخصوص به خود را دارند که آن را از سایر مدل های مشابه متمایز کرده است. از جمله مزایای استفاده از پنجره دوجداره آلومینیومی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

وزن بسیار سبک

با توجه به وزن کمی که این تجهیزات ساختمانی دارند، هیچگونه بار منفی را برای ساختمان به همراه ندارد.

مدل های متنوعمقایسه پنجره سی آر پی | پنجره دوجداره | سوماوین

با توجه به تقاضای بالا برای پنجره های دوجداره آلومینیومی، مدل های مختلفی از آن تولید و به بازار عرضه شده است و شما کاربران عزیز می توانید با توجه به بودجه و شرایط محیطی خود آن ها را خریداری کنید.

مقاومت بسیار بالا در نور آفتاب

از دیگر مزایای استفاده از پنجره دوجداره، می توان به مقاومت آن در شرایط آب و هوایی مختلف و تابش آن در برابر نور مستقیم خورشید اشاره کرد.

بازیافت راحت

با توجه به این که آلومینیوم به راحتی در محیط زیست بازیافت می شود سازگاری بالایی با محیط زیست دارد و سرعت بازیافت بیشتری دارد.

کاهش اتلاف انرژی

با توجه به ساختار ویژه ای که دارند می توانند مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

تنوع در طرح و رنگ

مدل های مختلفی از پنجره های آلومینیومی از نظر طرح و رنگ  وجود دارد  که شما دوستان عزیز بهتر است در زمان انتخاب به دیگر المان های موجود در ساختمان خود توجه داشته باشید تا بتوانید خریدی به صرفه را تجربه کنید.

نصب راحت

نصب پنجره دوجداره آلومینیومی، به اندازه کیفیتی که این تجهیزات ساختمانی دارد حائز اهمیت است و باید از افرادی که در این زمینه مهات و تخصص بالایی دارنذد کمک بگیرید تا نصب آن ها را انجام دهید چرا که نصب این تجهیزات ساحتمان حساسیت های خاص خود را دارد و در صورتی که کوچکترین اشتباهی در این زمینه رخ دهد می تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته  باشد.

انواع پنجره آلومینیومی

پنجره کشویی عایق

پنجره دو لنگه کشویی

در و پنجره فولکس واگنی

پنجره فرانسوی

پنجره قوس و چند ضلعی

پنجره دوجداره آکاردئونی

کشویی

تک حالته

دوحالته

ترمال بریک

نرمال بریک

سخن پایانی

پنجره آلومینیومی از جمله پنجره های پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی است که با توجه به افزودنی هایی که دارد آن را به دو دسته ترمال بریک و نرمال بریک دسته بندی می کنند و با توجه به یراق آلاتی که دارد می توانید نوع بازشوی آن را انتخاب کنید.

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید مدل های مختلف پنجره آلومینیومی با کارشناسان ما در مجموعه سوماوین ارتباط برقرار کنید.