آلومینیوم قدیمی

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1623501947561{margin-right: 20px !important;margin-left: 20px !important;}”][vc_column_text]

بسیاری از ما، درب و پنجره‌های آلومینیومی قدیمی را به یاد داریم. این درب و پنجره‌ها، اولین نسل از درب و پنجره‌های غیرآهنی بودند، که عایق بهتری نسبت به پنجره‌های آهنی داشتند و به همین دلیل، پس از ورود به بازار، بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_single_image image=”1812″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

آلومینیوم فلزی نقره‌ای رنگ ، نرم، سبک و دارای قابلیت شکل‌پذیری زیاد است. از ویژگی‌های مهم آلومینیوم، سبک وزنی و قابلیت عدم زنگ‌زدگی می‌باشد.

برای تولید پروفیل آلومینیوم، ابتدا ماده اولیه را که بیلت آلومینیومی نام دارد، تحت فشار بسیار بالا و درجه حرارت مناسب قرار می‌دهند. سپس آن را از میان قالب های مخصوصی حرکت می‌دهند.

به این ترتیب ماده اولیه تغییر شکل پیدا می‌کند و به اشکال مورد نظر درمی‌آید. به خاطر اعمال فرآیند حرارتی و فشار بالا روی فلز آلومینیوم، ماده اولیه کاملا تغییرشکل پیدا می‌کند و در نتیجه پروفیل آلومینیوم تولید می‌شود.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”سیر تکامل پنجره های آلومینیوم :”][vc_column_text]

1. پنجره های آلومینیوم قدیمی با میلگرد به هم متصل می شدند و امکان دوجداره شدن وجود نداشتند.
2.پنجره های آلومینیومی-ST که این نوع پنجره های آلومینیومی امکان دو جداره بودن داشته اما درزبندی مناسبی نداشتند.
3.نسل جدید پنجره های آلومینیومی که ترمال بریک از مهم ترین آنها می باشد،مشخصات فنی مطلوبی دارند

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]