توری ثابت

بهترین راه ممکن برای تهویه ی هوای خانه باز گذاشتن پنجره ها است که این کار باعث ورود حشرات و جانواران موذی  و همچنین گرد و غبار به داخل خانه می شود.با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان، ضرورت استفاده از توری پنجره‌ها بیش از هر زمان احساس می‌شود.

کارشناسان بهداشت معتقدند استفاده از مواد شیمیایی و سموم کشنده جهت از بین بردن حشرات برای انسان مضر می باشد.  بنابراین صحیح ترین و سالم ترین راه برای جلوگیری از ورود حشرات نصب توری روی پنجره ها است . قاب های  توری می تواند از جنس آلومینیومی،یو پی وی سی،چوبی یا فلزی باشد.
توری پنجره‌ها بسته به نوع پنجره و قاب آن‌ها، مدل‌های مختلفی دارد. توری‌ها می‌توانند ثابت و متحرک باشند. به عبارتی دیگر طوری آن‌ها را انتخاب و نصب کرد که باز بشوند یا قابل باز شدن نباشند. توری‌های درب‌ها باید قابل باز شدن باشند، اما توری‌ پنجره ها بسته به سلیقه، نظر و کاربری شما می‌تواند طوری طراحی شود که ثابت در جای خود قرار گیرد.
قاب‌های توری درب و پنجره‌ها نیز انواع مختلفی دارد. در حال حاضر از توری با قاب آلومینیومی، چوبی، فلزی و UPVC برای نصب روی در و پنجره‌ها استفاده می‌شود. خود توری‌ها نیز از جنس‌های مختلفی تشکیل شده‌اند.معمولا در بازار توری‌هایی از جنس آلومینیوم، مفتول، الیاف پلی‌استر، نایلون و فایبرگلس یافت می شود.
توری لولایی آلومینیومی،توری ثابت آلومینیومی و توری ریلی آلومینیومی، توریهای قدیمی هستند و قدیمی ترین نوع توری نوع ثابت آن می باشد. که برای پنجره های آلومینیومی یا آهنی به کار می روند. از جمله مشکلات این توری ها شستشو و تمیز کردن آنها سخت است ، ظاهر زیبایی ندارند و از ورود نور جلوگیری می کند. این توری ها با گذشت زمان کهنه شده و تغییر رنگ می دهند.
اما امروزه نیز توری های ثابت برای پنجره های دو جداره ساخته می شوند که مشکلات توری های قدیمی در آن مرتفع شده است.