در و پنجره های دوجداره

در و پنجره دوجداره UPVC

قطعات مختلفی شامل پروفیل پنجره دوجداره و یراق آلات و شیشه دوجداره ،کنار هم قرار می گیرند تا در یا پنجره ای تولید شود. بسته به این که در یا پنجره چگونه طراحی میشود یا در چه فضایی قرار است نصب شود، مشخص میشود که از چه متریالی استفاده می شود.
در و پنجرهای UPVC برند پروفیل دوجداره،نوع و رنگ شیشه دوجداره و مدل بازشوها و نوعیراق‌آلات  استفاده شده،قیمت پنجره دوجداره تعیین میشود.
ما در پنجره سوماوین با کارشناسان و تیم فنی در خدمت شما عزیزان هستیم تا ضمن پاسخگویی به سوالات شما،و طراحی رایگان پروژه شما،دقیق ترین قیمت با بهترین قیمت عرضه نماییم.

 

شما برای ثبت سفارش نیاز دارید تا اطلاعات فنی اولیه را داشته باشید یا حداقل نوع بازشوهای مختلف را بشناسید،ما در ادامه مطلب سعی میکنیم اشاره ای داشته باشیم و انواع بازشو پنجره دوجداره را معرفی نماییم.

بر اساس نوع یراق در و پنجره ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند از جمله :

 1.پنجره دوجداره تک حالت بازشو (turn)

مدل تک حالت بازشو در و پنجره دوجداره توسط لولا باز و بسته می شود، که لولا ها قابل تنظیم می باشند و از سمت ضلع عمودی به سمت جلو و فقط در  راستای محور افقی  حرکت می کند، به عبارتی دیگر حول محور زاویه 90 درجه باز و بسته می شود. قیمت این پنجره ها نسبت به سایر مدل ها ارزانتر می باشد.

2.پنجره دوجداره دو حالت بازشو (turn & tilt)

این مدل نیز توسط لولاها باز و بسته می شود. لولاها قابل تنظیم می باشند و مکانیزم حرکتی آن ها متصل بهم است و قابلیت باز شدن از اطراف را نیز فراهم می کند.
مدل دو حالت بازشو در دو جهت باز و بسته می شود که یک جهت آن در راستای محور افقی و جهت دیگر آن زاویه دار و از سمت بالا می باشد.
محصول مورد نظر از لحاظ اقتصادی دارای قیمت متوسطی می باشد. از پرکاربرد ترین نوع بازشو های درب و پنجره دوجداره در سطح جهانی می باشد.

3.در و پنجره دوجداره فرانسوی
(French door- French window)

دراین مدل در یا پنجره دارای دو لنگه ی لولایی بوده که زمان بازشدن هر دولنگه با هم هیچ نگه دارنده ای در محدوده آن موجود نیست. حالت های مدل فرانسوی به صورت یک لنگه دو حالت بازشو، هر دو لنگه تک حالت باز شو، یک لنگه تک حالت باز شو می باشد. کارکرد این مدل شبیه به مدل های تک حالت بازشو و دو حالت بازشو می باشد و  هزینه مدل فرانسوی از لحاظ اقتصادی بالا می باشد.

4.پنجره دوجداره کشویی یا پنجره ریلی(sliding)

این مدل توسط غلطک هایی زیر بازشو روی رویل های خود به صورت افقی باز و بسته می شود.  حالت عایق و ایزوله این مدل نسبت به سایر مدل ها بیست درصد کمتر بوده و برای منطقه های که دارای اقلیم هوای معتدل هستند توصیه می گردد. همچنین برای مناطقی که سرو صدا و غبار زیادی دارند استفاده از این مدل توصیه نمی شود. هزینه این نوع از لحاظ اقتصادی متوسط می باشد.

5.در یا پنجره فولکس واگنی (tilt & slide)

شبیه به در ماشین های مدل ون استیشن باز و بسته می گردد. در چهار ضلع لنگه بازشو به شکل کامل یکسره و متصل به هم هستند و نقطه های قفل شونده بیشتری دارد. این مدل در زمان باز کردن لنگه ی درب یا پنجره به اندازه 15 سانتیمتر به جلو می آید و با کمک غلطک ها و ریل های مذکور روی چارچوب به صورت افقی رفت و آمد می کند.  نوع فولکس واگنی برای فضاهایی که به بازشو و شیشه های بزرگ نیاز دارند مناسب می باشد. هزینه این مدل بازشو بالا می باشد.

6.پنجره کلنگی یا پنجره سرویسی(tilt)

به دو صورت بالا بازشو، و پایین باز شو ساخته می شود باز و بسته شدن توسط لولاها صورت می گیرد.  فقط از سمت بالا (در مدل بالا بازشو) و از سمت پایین(در مدل پایین بازشو) و با زوایه مشخص باز می گردد. از لحاظ قیمت ارزان و مقرون به صرفه می باشد. بیشتر از این مدل در سرویس های بهداشتی، پارکینگ ها، نورگیر ها، حمام و … استفاده می شود.
تمامی بازشو های فوق قابل اجرا برای پروژه های نوساز بوده و در اکثر پروژه هایی که نیاز به تعویض پنجره قدیمی با دوجداره میباشد،به کار میرود،اما بهتر اینکه از کارشناسان ما سوالات فنی خودتان را بپرسید تا با آگاهی از شرایط منزل و محل کار خودتان و یا برآورد هزینه در این مورد اقدام به ثبت سفارش نمایید.

 

تا اینجا یکی از مهمترین بخش های در و پنجره دوجداره را خدمتتان معرفی کردیم،ولی مهمترین قسمت یک پنجره را میتوان پروفیل پنجره دوجداره دانست که در ادامه بیشتر توضیح میدهیم.

پروفیل پنجره دوجداره :

تمام چیزی که داز یک درب دو جداره یا پنجره دوجداره در نگاه اول در ذهن داریم پروفیل آن است،در واقع میتوان گفت تمام بحث کیفیت نهایی یک پنجره دوجداره و حتی قیمت پنجره دوجداره توسط پروفیل آن مشخص میشود.
امروزه خیلی سخت شده که چه برندی را انتخاب کنید،زیرا هر شخصی اسم یا برندی را مطرح میکند که هیچ شناخت خاصی از آن وجود ندارد،اما ما در ادامه سعی میکنیم به این سوال جواب دهیم که بهترین مارک پنجره دوجداره چیه؟
از ابعاد مختلفی سعی در تحلیل برند های گوناگون خواهیم داشت تا اطلاعات درستی را به شما ارائه دهیم.
به زبان ساده میتونیم پروفیل های موجود در صنعت در و پنجره دوجداره را به سه گروه تقسیم کنیم که هر کدام،مزایا و یا معایب خاص خودشان را دارند.
1-پروفیل های برند:
این گروه به واسطه قدمت و سالی که به این حوزه وارد شدن و با توجه به اینکه از اولین ها بودن و همچنین هزینه های بالایی که در ضمینه تبلیغات داشته و دارند، بسیار مطرح هستن و اسامی آنها به گوش ما بسیار آشناست، نام هایی مثل پنجره ویستابست یا پنجره هافمن و یا پنجره وینتک و حتی همارشتن، که تک تک این برند ها کیفیت بالایی دارند و با ضمانت 20 تا 25 ساله به مشتریان عزیز ارائه میشوند،اما در کنار این همه مزیت یک انتقاد به آنها وارد است!  درست جایی که بحث قیمت مطرح میشود،این برندها در کنار کیفیتی که دارند دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر مارک های دیگر دارند و این کمی باعث میشه که تصمیم گیری سخت بشه!
2-پروفیل های استاندارد یا متوسط:
قطعا پر مصرف ترین گروه همین دسته است که در آن برند های گوناگونی وجود دارد و تنوع قیمتی خوبی هم دارند.
در این دسته میتوان گفت که شرکت ها بجای اینکه هزینه زیادی بابت تبلیغات کنن،بخشی از آن را در زمینه بهبود کیفیت و متریال مصرفی در داخل پروفیل خرج کرده اند،و این یعنی هزینه ای که میکنید و کیفیتی که دریافت میکنید تناسب خوبی دارند!
میتونیم از برند هایی مثل پنجره وین پلاس و پنجره ویتانوا و پنجره پلاس پن و پنجره وین کلاس و…. نام ببریم،همه این برند ها با استاندارد ملی ایران عرضه میشن و شرکت تولید کننده در آزمون های مختلف و تست های مربوط به پروفیل ها،موفق به پاس کردن عنواع تست ها شدن و ما هم میتوانیم با خیال راحت به آنها اعتماد کنیم.
3-پروفیل های اکونومی یا اقتصادی و ارزان:
((قیمت))چیزی که نیاز بازار امروز شده!
متاسفانه هیچ مزیتی در این گروه به لحاظ فنی و کیفی وجود ندارد!  این دسته از پروفیل ها پشتوانه خاصی ندارند و در حد چاپ یک اسم روی لیبل آن،روانه بازار میشوند،و بخاطر قیمت پایین مشتریان خودش را دارد، اما مشتریانی که آگاهی کامل را ندارند و به نوعی پول خود را به هدر میدهند،در واقع بخاطر اینکه قیمت این پروفیل ارزان تمام شود،از ضایعات پی وی سی و پلاستیک در آن استفاده میشود و با تزریق رنگ دانه هایی ، آن را سفید میکنن،و هیچ ضمانتی از طرف شرکت شامل این گروه نمیشود و سودجویان در این وسط با وعده های الکی و در واقع با ضمانت خودشان، اقدام به فروش این محصولات میکنن.
ما در سوماوین هرگز توصیه ای برای خرید این گروه نداریم و حتی در صورت نیاز مشتریان هم،اقدام به ثبت سفارش نمیکنیم!
زیرا اعتقاد داریم،پنجره ای را باید تحویل دهیم که در آینده هم جوابگو باشیم .
این ضرب المثل که هر چقدر پول بدی، همانقدر آش میخوری،در صنف در و پنجره دوجداره کاملا به چشم می آید.
پس سرمایه خود را بابت محصول بی کیفیت و بدون ضمانت دور نریزید و مشکلاتی که چند ماه پس از نصب،خود را نشان میدهد، به جان نخرید!
و
متاسفانه بخاطر حفظ احترام همکاران،از نام بردن برندهای این گروه خودداری میکنیم، اما با اطلاعاتی که ارائه شد،دیگر انتخاب برای شما سخت نیست.

 

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر و یا استعلام قیمت پنجره دوجداره دارید،کیتوانید از طرق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.