پنجره های Thermal break ( با شکست حرارتی) از انواع پنجره های عایق در برابر حرارت هستند.و به علت ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دو جداره بودن شیشه ها، پروفیل آلومینیومی نیز از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل و دو جداره می گردند. این روش باعث عدم انتقال حرارت در پروفیل میگردد .پروفیلهای حاصل پروفیل های ترمال بریک هستند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند.

 

در سيستم ترمال بريک به دليل داشتن لاستيك پلی آميد مابين جدار داخلی و خارجی پروفيل كه توسط ماشين آلات پانچ ميشود امكان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امكان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را نیز ميسر می کند.

مزایای استفاده از پنجره آلومینیوم ترمال بریک

۱-عایق حرارتی ۲-عایق رطوبتی ۳-عایق صوتی ۴-غیر قابل اشتغال ۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت ۶-مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار ۷-مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی ۸-زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه ۹- سبکی فوق العاده ۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله ۱۱-مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان